SKLEP ON-LINE

emField Pro
emField Pro
emField Pro
emField Pro
emField Pro
emField Pro
emField Pro

emFieldPro

DrukujE-mail
Aparat do wysokoenergetycznej terapii indukcyjnej (głębokiej stymulacji elektromagnetycznej)
Opis

emFieldPro

Zimmer MedizinSysteme kontynuuje innowacyjną terapię indukcyjną o wysokiej energii.

Wysokoenergetyczną terapię indukcyjną stosuje się do  skutecznego leczenia bólu  -  do nieinwazyjnego leczenia bólu ostrego i przewlekłego
Ból jest jednym z najszybciej rosnących problemów zdrowotnych na świecie. Badania wskazują, że około 20% dorosłych cierpi na ból.
Oprócz leczenia bólu,  wysokoenergetyczną terapię indukcyjną często wykorzystuje się, aby wpłynąć na napięcie mięśniowe, poprawić krążenie krwi i aktywować proces regeneracji.


Ciało ludzkie ma dobrą przewodność, a także przewodzi pola magnetyczne. Ponieważ jony w komórce mają ładunek, błona komórkowa również potrzebuje pewnego ładunku.
Ładunek błony,  normalnych, zdrowych komórek jest wyższy niż w komórkach chorych lub komórkach starzejących się; dotyczy to również bakterii i wirusów. Jeśli ładunek na błonie komórkowej jest niski, ogniwo ma za mało energii, aby wykonać swoją normalną funkcję.
Dlatego komórki potrzebują energii. Wiadomo, że stymulacja przez pole elektromagnetyczne zwiększa tę energię i optymalizuje funkcję komórki.
Pola elektromagnetyczne mogą przenikać do komórek, tkanek, narządów i kości bez deformacji lub utraty, aktywować elektrochemię tkanek i poprawiać funkcję komórek i błon komórkowych.

emFieldPro generuje pole magnetyczne do 3 Tesli, które jest około 600 razy silniejsze niż normalny magnes. To silne pole magnetyczne stymuluje komórki nerwowe, mięśnie i naczynia krwionośne.

Wskazania m.in.: stymulacja tkanki mięśniowej, regeneracja nerwów, ogólna terapia przeciwbólowa, gojenie złamań, poprawa krążenia krwi, nietrzymanie moczu.

Aparat posiada dwa rodzaje aplikatorów z możliwością pracy statycznej, dynamicznej lub kombinowanej.