Neuroforma w użyciu 16_250x
Neuroforma w użyciu 27_250x
Stanowisko Neuroformy 34_250x
Stanowisko Neuroformy z terapeutą 4_250x
stanowisko z platformą posturograficzną_250x
stanowisko z wspornikiem odciążajacym7_250x

Urządzenie do ćwiczeń NEUROFORMA

DrukujE-mail
Neuroforma do ośrodków - nowoczesne stanowisko do ćwiczeń, składające się z dużego wyświetlacza, systemu komputerowego oraz systemu optycznego 3D, umożliwiającego precyzyjną obserwację aktywności pacjentów. Możliwość rozszerzenia o moduł ćwiczeń kontroli równowagi z platformą posturograficzną i barierką asekuracyjną.
Opis

Neuroforma do Ośrodków to nowoczesne stanowisko do ćwiczeń ruchowo-poznawczych i kontroli równowagi, stworzone przez ekspertów z dziedziny fizjoterapii i neuropsychologii. Skierowana jest do ośrodków rehabilitacyjnych chcących zyskać:

  • czas i wygodę,
  • większe zadowolenie i zaangażowanie pacjentów,
  • lepsze rezultaty terapeutyczne

W Neuroformie wykorzystano technologie wirtualnej rzeczywistości oraz rejestracji ruchów w 2D i 3D, których przydatność w neurorehabilitacji potwierdzają badania naukowe. Z Neuroformą zyskasz nowoczesne narzędzie z elementami biofeedbacku, które zwiększy skuteczność Twojej pracy, i które polubią Twoi pacjenci!

Ćwiczenia w Neuroformie tworzone są dla pacjentów ze schorzeniami i urazami neurologicznymi. W szczególności wspierają one rehabilitację pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, po przebytym udarze mózgu oraz po urazach mózgu. Szerokie możliwości konfiguracji ćwiczeń oraz moduł ćwiczeń na kontrolę równowagi pozwalają doświadczonemu fizjoterapeucie na wykorzystanie programu do pracy z innymi pacjentami (m.in. w rehabilitacji pourazowej i ortopedycznej). .

Jak to działa?

Neuroforma do ośrodków to wygodne urządzenie, składające się z dużego wyświetlacza, systemu komputerowego oraz systemu optycznego 3D. Urządzenie jest solidne, łatwe w obsłudze. Możesz je swobodnie przemieszczać i dostosowywać jego parametry do potrzeb Twoich pacjentów.

Korzystając z Neuroformy, pacjent stoi lub siedzi naprzeciwko ekranu. Widzi na nim swoje rzeczywiste, lustrzane odbicie, wokół którego pojawiają się wirtualne obiekty. Zadaniem pacjenta jest kierowanie swoim odbiciem w taki sposób, by złapać, przesunąć lub uderzyć pojawiające się obiekty. Dzięki wykorzystaniu technologii wirtualnej rzeczywistości, pacjent otrzymuje natychmiastową informację zwrotną (biofeedback). Jednocześnie zadania mają interaktywną i ciekawą formę, która motywuje pacjenta do systematycznej pracy.

Neuroforma do ośrodków, oprócz zróżnicowanych ćwiczeń funkcji ruchowych i poznawczych, daje szereg możliwości rozszerzenia o moduły z opcją biofeedbacku, zwiększające możliwości stanowiska.

Moduł kontroli równowagi z bezprzewodową platformą posturograficzną, barierką asekuracyjną, zestawem różnorodnych ćwiczeń i możliwością monitoringu parametrów równowagi pozwala na usprawnianie kontroli równowagi w schorzeniach neurologicznych.

Ramię odciążające, czyli mobilne urządzenie z regulowanym stopniem odciążenia i możliwością pracy we wszystkich płaszczyznach doskonale sprawdza się w pracy z pacjentami z różnym stopniem niedowładu spastycznego.

Co zawiera Neuroforma do ośrodków?

  • Baza ćwiczeń ruchowo – poznawczych z biofeedbackiem w technologii wirtualnej rzeczywistości
  • Moduł terapii lustrzanej
  • Moduł bazy pacjentów i raportowania rezultatów
  • Moduł dopasowywania parametrów ćwiczeń
  • Moduł korekcji postawy w trójwymiarze
  • Moduł instrukcji multimedialnych

Z Neuroformą zyskujesz wielozadaniowe, nowoczesne narzędzie z elementami wirtualnej rzeczywistości i biofeedbacku, które zwiększy skuteczność Twojej pracy i które polubią Twoi pacjenci!