PRODUKTY

Cryo 7
Cryo 7_ z ramieniem podtrzymującym wąż
Cryo 7 _ widok ogólny
Cryo 7 _ front aparatu
Cryo 7
Cryo 7
Cryo 7 _ zbiornik na skropliny

Cryo 7

DrukujE-mail
Cryo 7 - nowa generacja aparatów do miejscowej krioterapii zimnym powietrzem.
Najnowocześniejsza technologia i ponad 30 lat doświadczenia.
Opis

Cryo 7

krioterapia miejscowa zimnym powietrzem

Jest to najbardziej efektywna krioterapia posługująca się schłodzonym powietrzem, które powoduje zmniejszenie obrzęków, jak również zmniejszenie bólu. Terapia zimnym powietrzem o temperaturze -30°C to idealny system do chłodzenia tkanek i skóry.
Aparat zapewnia maksymalną wydajność minimalnym kosztem.

Profesjonalna krioterapia w leczeniu:
 • ostrych / przewlekłych chorób aparatu kostnego i mięśniowego,
 • stanów zapalnych,
 • przykurczów mięśniowych,
 • urazów sportowych,
 • stanów pooperacyjnych,
 • zaburzeń neurologicznych

 

Przekonujące sukcesy terapeutyczne zabiegów zimnym powietrzem do -30°C

Chłodzenie zimnym powietrzem jest szeroko stosowaną metodą w fizykoterapii. Zimmer MedizinSysteme od wielu dziesięcioleci projektuje i produkuje urządzenia do terapii zimnym powietrzem w zakładzie w Neu-Ulm. Z 50 000 sprzedanymi na całym świecie urządzeniami Zimmer MedizinSysteme jest światowym liderem na rynku i wyznacza standardy w tej dziedzinie. Dziś urządzenia z serii Cryo są niezbędne na całym świecie dla fizjoterapeutów, lekarzy sportowych, dermatologów oraz w klinikach w codziennej pracy z pacjentami.

Ważną właściwością terapeutyczną terapii zimnym powietrzem jest bezkontaktowe chłodzenie. Zawartość pary wodnej w powietrzu zmniejsza się wraz ze spadkiem temperatury, tak że zabieg za pomocą zimnego powietrza o temperaturze wylotowej do -30°C, wytwarzanego w aparatach Cryo jest zabiegiem suchym. Zmniejsza to do minimum ryzyko wywołania odmrożeń.
Podczas aplikacji zimnego powietrza – w przeciwieństwie do aplikacji okładów chłodzących lub worków z lodem – na skórze nie tworzy się wilgotna warstwa pary, która utrudniałaby długotrwałe chłodzenie. Dzięki temuchłodzenie zimnym powietrzem jest bardziej efektywne.

 

Szeroki zakres zastosowań

Terapia zimnym powietrzem nadaje się do krótkotrwałego, szybkiego i intensywnego oziębienia skóry, a także do długotrwałego, umiarkowanego chłodzenia, w celu obniżenia temperatury w głębszych warstwach tkanek.

Terapia zimnym powietrzem sprawdziła się

 • w ostrych i przewlekłych bolesnych stanach układu mięśniowo-szkieletowego: chorobach reumatycznych, tendinopatiach, ostrych stanach zapalnych, bólu w dolnej części pleców
 • w przypadku bólu związanego z operacjami: kolan, bioder, kręgosłupa i barków
 • w przypadku bólu okołozabiegowego: w dermatologii, w zabiegach fotodynamiki i laseroterapii, przy usuwaniu drenów klatki piersiowej, przed/podczas wstrzyknięć i nakłuć
 • w przypadku spastyczności i bólu związanego z zaburzeniami neurologicznymi

Zabiegi łączone z terapią zimnym powietrzem

Rozsądne połączenie zimnego powietrza z innymi zabiegami pomaga. Terapię zimnym powietrzem można łączyć na wiele sposobów, m.in. w celu usprawnienia terapii ruchowej poprzez uprzednią aplikację zimnego powietrza (15-20 min zimnego powietrza).
Inne możliwe zestawienia to:

 • połączenie z kompresją w stanach ostrego urazu
 • leczenie punktów spustowych mięśni w połączeniu z rozciąganiem

Medycyna sportowa i traumatologia

Wielu fizjoterapeutów sportowych i lekarzy sportowych stosuje zimne powietrze jako środek profilaktyczny do wczesnego leczenia bezpośrednio po dużym wysiłku sportowym, zanim pojawią się objawy, np.po zawodach.


Przemyślana łatwość użytkowania

Cryo 7 jest obsługiwany poprzez wysokiej rozdzielczości 10-calowy ekran dotykowy. Można zapisać indywidualne programy. Wszystkie niezbędne elementy sterowania są przejrzyście rozmieszczone i łatwe w obsłudze, dzięki bardziej ergonomicznej konstrukcji. Pozwala to na udaną pracę od samego początku.
Opcjonalne ramię podtrzymujące ułatwia obsługę bez użycia rąk, zwłaszcza podczas długich zabiegów. Strumień powietrza może być łatwo kontrolowany przez użytkownika.
Praktyczna szklana półka doskonale nadaje się jako wsparcie do dodatkowego urządzenia.

 

Efektywność energetyczna i kosztowa

Korzystanie z nowego Cryo 7 nie generuje wysokich kosztów eksploatacyjnych - nowy tryb czuwania minimalizuje koszty energii. Cryo 7 jest przeznaczony do niezawodnego użytkowania przez cały dzień.
Funkcja rozmrażania i wspomagane oprogramowaniem monitorowanie ilości rozmrażanej wody zapewniają płynną pracę. Ponadto filtr powietrza jest łatwo dostępny i można go bardzo szybko wymienić, jeśli jest zabrudzony.
Dzięki wielu innowacjom technicznym Cryo 7 jest jeszcze cichszy w obsłudze. To sprawia, że ​​leczenie jest o wiele przyjemniejsze dla wszystkich: dla pacjentów i dla personelu.

 

Dane techniczne

Zasilanie

230 V / 50 Hz

Pobór mocy max.

1200 VA

Obciążenie półki górnej

max 35 kg

Interfejs

USB 2.0, RS232

Klasyfikacja wyrobu

Klasa IIa

Długość węża zabiegowego

250 cm

Wymiary obudowy

wys. 1060 mm, szer. 500 mm, gł. 560 mm

Waga

60 kg

Nadmuch

9 poziomów

Programy

indywidualne
Opcje
 Ramię podtrzymujace do węża zabiegowego