PRODUKTY

Hydrosun-750-2
Hydrosun-750-3
Hydrosun-750-4
Hydrosun-750-5

Hydrosun 750

DrukujE-mail
Promiennik IR z filtrem wodnym - urządzenie do światłolecznictwa
Opis

Hydrosun 750
nowoczesny promiennik IR z filtrem wodnym, na statywie FS

Promiennik wyposażony jest w filtr wodny, który absorbuje najbardziej niekorzystne częstotliwości. Dzięki niemu lampa Hydrosun umożliwia miejscowe głębokie przegrzanie tkanek, jakiego nie można spowodować tradycyjnymi promiennikami. Zmniejsza przy tym niepożądane działanie cieplne na skórę, wywierane zwykle przez zabiegi ciepłolecznicze. Nie wysusza skóry, zwiększając jednocześnie głębokie przekrwienie tkanek.

Chromoterapia (wyposażenie opcjonalne/dodatkowe)

Hydrosun wyposażany jest opcjonalnie w zestaw 7 wymiennych filtrów kolorowych umożliwiających prowadzenie chromoterapii.
Kolory filtrów: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, fioletowy, indygo.

Dane techniczne aparatu Hydrosun
  • Emisja: promieniowanie podczerwone  IR-A
  • Pole zabiegu: do 25cm przekroju przy odległości 32cm
  • Napięcie: 230V, 50 - 60Hz
  • Pobór mocy: 775W Wymiary: 28 x 27 x 28cm
  • Wielkość promieniowania: E = 225mW / cm2
Działanie - Hydrosun z filtrem wodnym

Aparat emituje promieniowanie podczerwone o wielkości 360-400mW/cm2, naświetlając pole zabiegu o przekroju do 25cm ( z odległości 32cm). Promieniowanie słoneczne obejmuje zakres od ultrafioletu (ok.1-2%) , poprzez światło widzialne (ok.40%), do podczerwieni (ok.59%).

Fizjologiczne działanie promieniowania cieplnego związane jest przede wszystkim z IR-A o długości fali 770 do 1500 nm. Duży udział promieniowania podczerwonego (cieplnego) w widmie słonecznym jest tolerowany przez człowieka dzięki temu, że wskutek zawartej w atmosferze pewnej ilości drobin wody, określone długości fali z zakresu podczerwieni zostają zatrzymane.

Absorpcję charakterystycznych dla grup OH- częstotliwości 0,94, 1,18 i 1,38 mikrometra powoduje para wodna, tlen, dwutlenek węgla i ozon. Jeżeli nie ma filtracji atmosferycznej promieniowania świetlnego, jak to się dzieje powyżej atmosfery, lub w suchych regionach Ziemi, wtedy promienie te są absorbowane dopiero przez drobiny wody występujące w górnych warstwach skóry i wtedy właśnie „słońce piecze i pali”. Dochodzi do przegrzania skóry i szybkiego wyschnięcia tkanek. Zjawisko to występuje także w przypadku terapii cieplnej za pomocą urządzeń emitujących widmo podobne do nieprzefiltrowanych promieni słonecznych. Dotyczy to rozpowszechnionych lamp czerwonych, emitujących promieniowanie o długości fali 0,8 do 3,0 mikrometra. Powoduje to silne przegrzanie powierzchniowe, które często prowadzi do przedwczesnego przerwania zabiegu, przy czym działanie głębokie nie wchodzi w rachubę.

Promiennik Hydrosun, poprzez wbudowany filtr wodny, który symuluje działanie filtracyjne atmosferycznej pary wodnej i podobnie jak drobiny wodne w ziemskiej atmosferze absorbuje charakterystyczne dla grup OH- częstotliwości 0,94, 1,18, 1,4 mikrometra, co zapobiega rezonansowi z drobiną wody zawartą w ludzkiej skórze.